Outseer marka saldırıları için rapor yayınladı

0

Outseer marka saldırıları

Outseer marka saldırıları için detaylı bir rapor yayınladı. Bu rapora göre ABD, marka saldırılarının en çok yaşandığı ülke konumunda.

Outseer marka saldırıları verilerini paylaştı

Outseer’ın yeni bir raporu, siber suçluların saldırılardan yararlanmak için giderek artan bir şekilde marka kötüye kullanımına yöneldiğini tespit etti. Outseer FraudAction ekibi, raporu 2021’in ikinci çeyreği boyunca izledikleri 49.000 saldırıya dayanarak derledi.

Outseer’ın baş sorumlusu Armen Najarian, ikinci çeyrekte tespit ettikleri 49.000 vakanın yaklaşık yarısının, sahte bir sosyal medya profili, sahte bir mobil uygulama veya sahte bir web sitesi gibi dijital içerik ve deneyimlerde sahtecilik yapan siber suçluları içerdiğini söyledi. Najarian, “Kötü aktörler, tüketici oturum açma kimlik bilgilerini veya kişisel verilerini toplamak için bu şekilde güvenilir markaları taklit ediyor. Markalar kendi dijital dönüşümlerini hızlandırmaya devam ettikçe ve tüketici verileri daha değerli hale geldikçe, marka kötüye kullanım saldırılarının artmaya devam edeceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Outseer, üst üste üçüncü çeyrekte marka kötüye kullanım saldırılarının tespit edilen en yaygın saldırı vektörü olduğunu belirtti. Rapora göre ABD, bu tür saldırılara ev sahipliği yapan ISS’lerin %72’sinden fazlasını oluşturuyor. Outseer, bu eğilimi, dolandırıcılık faaliyetinin fark edilmemesini kolaylaştıran boyutlarıyla bir avuç büyük ölçekli “ev sahipliği yapan yetkiliye” bağladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>