Owlet bebek izleme çorabı satışını durdurdu

0

Owlet bebek izleme çorabı

FDA’nın onayı alınmadığı gerekçesiyle Owlet bebek izleme çorabı satışını durdurdu. Owlet’in FDA’dan onay almadan satış yaptığı belirtiliyor.

Owlet bebek izleme çorabı için onay aşamasında

Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) gelen bir uyarının ardından Owlet, ABD’deki popüler Akıllı Çorap ürünlerini satmayı bıraktı. 5 Ekim’de, şirkete giyilebilir ürünleri “pazarlama onayı, izni veya yetkisi olmadan” sattığını söylemek için Owlet ile temasa geçildi.

Deseret News tarafından tespit edilen bir yanıtta Owlet, FDA’nın talebine uyduğunu söylüyor. Şirket FDA’dan izin isterken çorap satışını durdurmuş oldu. Owlet, yakın gelecekte “yeni bir uyku izleme çözümü” sunacağını söylüyor. Şirket, “Bir milyondan fazla bebek izlenirken, Owlet’in sunduğu yenilik ve teknolojiden son derece gurur duyuyoruz” dedi.

Ebeveynlere ve bebeklere uyku izleme ürünleri ve çözümleri sunmaya devam edebilmemiz için misyonumuza odaklanmaya ve FDA ile işbirliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Smart Sock 3’e veya öncüllerinden birine sahipseniz, Owlet FDA’nın giyilebilir cihazlarla herhangi bir güvenlik tanımlamadığını belirtiyor. Ancak şirketten bir geri çağırma talebinde bulunmadı. Owlet, yeni bir cihaz üzerinde çalışırken bu ürünleri desteklemeye devam edeceğini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>