Oyun ile eğitimin önemi

0

JumpStart’ın popüler çoklu oyunculu oyunu School of Dragons’un yan oyunu olarak çıkacak olan The School of Dragons: Alchemy Adventure, eğitim oyunlarında uzmanlaşmış şirketin zamanın değişerek artık mobil oyun çağına girildiğini kabul ettiğinin göstergesi.

Dreamworks’unHow to Train your Dragon’ isimli animasyona dayanan School of Dragons, 2013 yılında çevrimiçi bir çoklu oyun olarak web platformuna gelmiş, ardından iPad versiyonu da çıkmıştı. Bugün 12 milyon oyuncusu bulunan oyunda yeni çıkacak mobil oyun ile web oyununun ödülleri de birbirine bağlı olacak.

dragon-oyun

 

JumpStart’ın baş yapımcısı Lori Berget amaçlarını ‘‘Günümüz mobil uygulamaları arasında eşleştirme türünde oyunlar oldukça popüler. Ancak pek çoğu şekerler, elmaslar gibi gereksiz şeyleri eşleştirirken biz işin içine biraz daha bilim katıyoruz. Alchemy Adventure kimyayı özel bir şekilde bulmaca oyununa yedirerek oyuncuların elementler, bileşikler ve periyodik tabloyu öğrenmelerine yardımcı olacak.’ şeklinde açıkladı.

sahne_08_02Öykü Bahçesi’nden bir ekran görüntüsü

SDN Medya bünyesinde faaliyet gösteren Sakarya Teknopark’daki Ar-Ge ofisimizde bu alanda bizler de bazı çalışmalar yapıyoruz. Öykü Bahçesi adı altında okul öncesi çocuklar için değerler eğitimine  odaklanan bir uygulama olarak yayınlanmış durumda. Rahatlıkla okuyucularımıza söyleyebiliriz ki oyunlar ile eğitim çocuklar açısından çok büyük bir sektörün kapılarını işletmelere ve girişimcilere açıyor. Bu öyle bir alan ki sonu gelmez bir pazar büyüklüğünden bahsedebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>