Oyun konsolu sektöründe rekabet kızışıyor

0

oyun konsolu sektörü

Microsoft ve Sony ile oyun konsolu sektöründe rekabet git gide kızışıyor. Peki hangi ülkede hangi oyun konsolu tercih ediliyor?

Oyun konsolu sektöründe rekabet artarak devam ediyor

Oyun sektöründe yaşanan büyümeyle birlikte, oyun konsollarındaki rekabet de kızışıyor. Bu alanda Microsoft ve Sony arasındaki rekabet, ikilinin yeni oyun konsolları ile daha da artıyor.

Sony PlayStation 5 ve Microsoft Xbox Series X henüz piyasaya çıkmamış olmasına rağmen, şimdiden birçok iddia ortaya atıldı. İngiltere merkezli Rise at Seven şirketi, hangi ülkede hangi oyun konsolunun daha çok kullanıldığına yönelik bir araştırmaya yaptı. Google Trends verileri odaklı yapılan araştırmaya göre Sony, birçok ülkede daha fazla ilgi görüyor.

Trends verilerine göre, PlayStation 5 aramaları, Xbox Series X aramalarını büyük bir farkla geride bıraktı. Ancak Rise at Seven’ın bu araştırma sonuçlarını, soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde başka bir araştırma şirketi Hoth, Xbox Series X’in, PlayStation 5’den tam 2 kat daha fazla satacağını iddia etmişti. Bu nedenle iki konsolun da satış sayıları şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>