Oyun sektörü ikinci çeyreği durgun geçirecek

0

Oyun sektörü ikinci çeyrek

NVIDIA, oyun sektöründeki zayıflık nedeniyle ikinci çeyrek gelirinin önceki çeyreğe göre yüzde 19 düşeceği konusunda uyardı.

Şirket, yonga üreticisi Intel ve Sony Group’un talep endişeleri üzerine yıllık tahminlerini düşürmesinden birkaç gün sonra ikinci çeyrek için ön sonuçları bildirdi. Büyük ölçüde durgunluk kanıtı olarak kabul edilen oyun endüstrisi, tüketiciler dizüstü bilgisayarlar ve video oyun konsolları gibi isteğe bağlı ürünleri satın alırken bazı zayıflıklar görmeye başlıyor.

CEO Jensen Huang yaptığı açıklamada, “Satışı etkileyen makroekonomik koşulların devam etmesini beklediğimizden, kanal fiyatlarını ve envanteri ayarlamak için Oyun ortaklarımızla birlikte harekete geçtik” dedi. Yonga üreticileri, Rusya-Ukrayna çatışması ve Çin üretim merkezlerindeki Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle kötüleşen tedarik zinciri darboğazlarıyla mücadele ediyor.

NVIDIA, oyun biriminin masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için üst düzey grafik kartlarının satışlarını da içeren ön gelirinin, 31 Temmuz’da sona eren çeyrekte sırasıyla yüzde 44 düşüşle 2.04 milyar dolara düştüğünü söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>