Oyun yapımcısı Warner Bros. Interactive satılıyor

0

Oyun yapımcısı Warner Bros

Oyun yapımcısı Warner Bros. Interactive, AT&T tarafından satış listesine konuldu. Warner Bros. Interactive’ın satışa çıkması, büyük bir sürpriz oldu.

Oyun yapımcısı Warner Bros. Interactive neden satılıyor?

Warner Bros. Interactive’ın çatı firması AT&T, ünlü oyun yapımcısını satış listesine koydu. Büyük ölçekli borçların altında kalan Warner Bros. Interactive artık ekonomik anlamda devamlılık sağlayamıyor.

Harry Potter, Game Of Thrones ve Mortal Kombat gibi efsane oyunlara imza atan şirket, son dönemde ağır borçların altında kaldı. Aslın ortaya koyduğu yapımlarla önemli bir gelir sağlayan Warner Bros. Interactive, bu yapımların maliyetleri nedeniyle ekonomik olarak zor durumda kaldı.

Çatı şirket AT&T’nin Warner Bros. Interactive’i 4 milyar dolara satması bekleniyor. Bununla birilikte şirketi satın alacak kuruluş, Warner Bros. Interactive’ın 200 milyon dolarlık borcunu da üstlenmiş olacak. Şirketin satış tutarı hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da Warner Bros. Interactive’i satın alacak şirket, bunu inovatif bir girişimle ödüllendirmezse, bu konuda zor oldukça zor bir durumda kalınacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>