Özel banka kripto para ticareti imkanı sunacak

0

banka kripto para

İsviçre merkezli özel banka kripto para ticareti imkanı sunacak. Banka müşterileri kripto para ticareti yapabilecek ve finansmanlarını saklayabilecek.

Özel banka kripto para yatırımcıları için fırsat sunuyor

Maerki Baumann isimli İsviçre merkezli özel banka, kripto para sektörüne yönelik önemli bir adım attı. Bankalara genellikle kripto para karşıtı tutum izlerken, Maerki Baumann ılımlı bir yaklaşımda bulundu.

Yapılan yeni düzenlemeyle, Haziran 2020 sonrasında Maerki Baumann kripto para ticaretini kabul etmeye başlıyor. Ayrıca yatırımcılar, kripto paralarını Maerki Baumann aracılığıyla da saklayabilecek. Yapılan bu yeniliklerin, şirketin 2019 yılında uygulamaya başladığı stratejinin devamı niteliğinde olduğu belirtiliyor. Maerki Baumann’ın yaptığı yenilikler kripto paralarla sınırlı kalmayarak, blockchain teknolojisini de destekleyici yenilikler sunuyor.

Yapılan yeni düzenlemeyle işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabileceği vurgulanıyor. Kripto varlıklarını kabul eden ikinci İsviçre bankası olan Maerki Baumann, bankacılık ve kripto para sektöründeki gelişmelere uyum sağlayarak geleceğe yatırım yapmaya çalışıyor. Hatta önümüzdeki yıllarda Maerki Baumann, bankacılık işlerini geride bırakmayı planlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>