Özerk teslimat şirketi Nuro yatırım aldı

0

Özerk teslimat şirketi

Özerk teslimat şirketi Nuro, Woven Capital tarafından yatırım aldı. Woven Capital bu yatırımla portföyünü genişletecek.

Özerk teslimat şirketi Nuro yatırım almaya devam ediyor

Toyota’nın inovasyon odaklı yan kuruluşu Woven Planet’in yatırım kolu olan Woven Capital, Silikon Vadisi merkezli otonom teslimat aracı şirketi Nuro’ya yatırım yaptığını duyurdu.

Eylül 2020’de 800 milyon dolarlık yatırım havuzunu duyuran Nuro, Ocak 2020’de Woven Capital’i duyurmuştu. Woven Capital bünyesinde otonom mobilite, makine öğrenimi, yapay zeka, otomasyon,  veri ve analitik gibi teknolojilere yatırım yapılıyor.

Nuro’nun sadece kargoyla çalışan otonom araç filosu, Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Departmanı tarafından halka açık yollarda test etmek ve Krogers, Domino’s, Walmart ve CVS gibi ortaklardan mal teslim etmek üzere onaylandı.

Koronavirüs salgını, mal teslimi ihtiyacını hızlandırarak Nuro’ya bu alanda lider olma fırsatı verdi. Woven Capital, Nuıro’ya bu liderliğini güçlendirmeye yardımcı olurken, aynı zamanda ikisi arasında stratejik bir bilgi paylaşım düzenlemesi kurmaya yardımcı olacak bir fırsat gördü.

Woven Capital’in yatırımının, Nuro’nun Kasım 2020’dek 500 milyon dolarlık C Serisi finansman turunun bir parçası olduğu belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>