Ozobot 3 milyon dolarlık yatırım ile çocuklara kodlama öğretecek

0

Piyasada çocuklar için programlama becerileri geliştirmek için farklı alternatif olsa da Ozobot en çok dikkat çeken girişimlerden birisi olmayı başardı. Ebeveynler, çocukların kullandığı ekranlarını daha aza indirgemek için mücadele ederken, Ozobot tam bu aşamada önemli bir girişim olarak ön plana çıkıyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Ozobot, çocuklara yönelik geliştirilen minik robotlar olarak karşımıza çıkıyor. Robotları kontrol etmek için farklı seçeneklerin sunulması çocukların eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesini sağlarken, tüm bu aşamalar çocukların kod bilgisinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Mobil uygulamalarla da desteklenen Ozobot, program yazma noktasında çocuklara yönelik farklı etkinlikler sunarak, işleri daha kolay ve anlaşılabilir kılıyor.

Yatırım Markayı Hızlandıracak

Şirketin başlangıç ​​kiti yaklaşık 60 Dolar. Çocuklar için sunulan bu oyuncaklar doğrudan Ozobot tarafından satıldığı gibi şu anda pek çok marka ile yapılan anlaşmalar sayesinde farklı yerlerde de görülebilecek seviyede.

ABD, Fransa ve Avustralya’daki daha fazla çocuğa ulaşmak için yeni özellikler ve içerik geliştirme planları olduğunu açıklayan marka, bu konuda iyi bir destek aldı. Seri A’da 3 milyon dolarlık bir girişim finansmanı sağlayan marka, bu yatırım ile birlikte daha fazla alanda yer alabilecek. Bu açıdan uzun zamandan beri dikkat çeken yeni sistem, daha fazla çocuğa ulaşabilecek.  Tribeca Venture Partners, isimsiz bir takım şirketler ve ZICO dahil olmak üzere melek yatırımcılar 3 milyon dolarlık bir girişim desteği verirken, bundan sonraki süreç içerisinde Ozobot için işler çok daha hızlanacak.   

Gartner tarafından yapılan araştırmalarda akıllı oyuncak satışlarının bu yıl 8 milyon adet olduğu ve 2020 yılına kadar bu rakamın 421 milyona kadar çıkacağını ortaya çıkardı. Bu bakımdan yeni yatırım ile birlikte marka pazar hakimiyetini de arttırabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>