Pablo Escobar’ın kardeşi Apple’a dava açtı

0

Escobar Apple

Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar Apple’a milyar dolarlık dava açtı. Piyasaya sahte telefonlar süren Roberto’nun açtığı dava büyük bir sürpriz oldu.

Escobar’ın kardeşi Apple’ı dava etti

Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar’ın adı Pablo kadar olmasa da sık sık çeşitli suçlarla gündeme gelebiliyor. Roberto, özellikle piyasaya sürdüğü sahte telefonlarla tanınıyor.

iPhone X model akıllı telefon kullanan Robert, çok sürpriz bir şekilde Apple’dan davacı oldu. Roberto, FaceTime’da bulunan bir güvenlik açığı nedeniyle adresinin sızdırıldığını iddia etti. Bu durumun kendi güvenliğini tehdit ettiğini belirten Roberto, Apple’a 2.6 milyar dolarlık dava açtı.

Roberto, kendi güvenliği için iPhone kullandığını ancak Apple’ın insanları aldattığını ve kalitesiz telefonlar sattığını söyledi. Roberto’nun bununla sınırlı kalmayarak 30 milyar dolarlık bir dava daha açacağı belirtiliyor. Piyasaya sahte telefonlar süren Roberto’nun böyle bir dava açması büyük bir sürpriz oldu diyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>