Pakistan kripto para çıkaracak mı?

0

Pakistan kripto para

Pakistan kripto para sektöründeki regülasyonlarıyla yatırımcıların dikkatini çeken ülkeler arasında yer alıyor. Peki Pakistan kripto para çıkaracak mı?

Pakistan kripto para için 2025’i hedefliyor

Pakistan, son dönemde kripto para piyasasına az da olsa etki eden regülasyonlarıyla dikkat çekmekteydi. Kripto paralara karşı pozitif bir yaklaşım sergileyen Pakistan, kendi para birimini çıkarmaya hazırlanıyor. Pakistan Merkez Bankası başka vekili Jameel Ahmad, Pakistan’ın kendi kripto parasını çıkarması konusunda çalışmalara başladığını duyurdu.

Pakistan’ın kendi kripto parasını 2025 yılına kadar çıkarması ve 2030 yılında tam anlamıyla kullanılabilir hale getirilmesini hedefliyor.

Pakistan Ekonomi Bakanı Asad Umar da bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Asad Umar kripto paranın detaylarından daha çok, siber güvenlik konusuna dikkat çekti. Asad Umar’a göre çıkarılacak olan kripto paranın güvenliğinin tam anlamıyla sağlanması ve güvenilir hale gelmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>