Pakistan TikTok’u banladı

0

TikTok etik kurallar

TikTok dünyada tepki çekmeye devam ediyor. ABD, ticari ve siyasi sebeplerle TikTok’u yasaklama tehditleri savurup uygulamanın ABD operasyonlarını Çin’in elinden almışken şimdi de Pakistan’da TikTok’a yasak çıktı.

TikTok herkesin derdi oldu

Pakistan Telecommunication Authority (PTA) tarafından ülke içinden TikTok’a erişimin engellendiği açıklandı. Sebep olaraksa, uygulamada paylaşılan videoların Pakistan’ın değerlerine ve kültürüne uygun olmadığı gerekçe gösterildi.

PTA ayrıca, TikTok’tan bu içeriklerin kaldırılmasını istediğini ve uyarı gönderildiğini ancak cevap alınamadığını da vurguladı.

Pakistan’da Mart ayında çıkan yasaya göre, ülkenin yasaların aykırı içerik bulunduran internet servislerin yasalara uygun olmayan içerikleri kaldırması gerekiyor.

TikTok ise PTA ile düzenli olarak görüştüklerini ve sorunun çözümü için çaba gösterdiklerini açıkladı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>