Pakistan’a teknoloji devlerinden tehdit

0

Pakistan teknoloji

Google, Facebook ve Twitter, Pakistan’ı tehdit etti. Pakistan’a teknoloji devlerinden gelen bu tehdidin ana nedeninin ise yani yasa düzenlemesi olduğu belirtiliyor.

Pakistan’a teknoloji şirketlerinden uyarı geldi.

İnternette sansür ve kısıtlama uygulamak için yeni yasa düzenlemeleri üzerine çalışan Pakistan’a tepkiler gelmeye devam ediyor. teknoloji şirketlerinden konuyla ilgili tehditler geldi.

Google, Facebook ve Twitter tarafından Pakistan başbakanına gönderilen mektupta, üç şirketin Pakistan’daki hizmetlerini durdurabileceği belirtildi. Bunun için Pakistan’ın yeni yasa düzenlemesini feshetmesine yönelik çağrıda bulunuldu.

Pakistan’ın yeni yasa düzenlemesinde teknoloji şirketlerine 24 saat kuralı dayatılıyor. Pakistan hükümetinin uygun görmediği içeriklerin, başvuru sonrasında 24 saat içinde kaldırılması talep ediliyor. Ayrıca Pakistan hükümetine bu platformları engelleme ve 6,9 milyon dolara kadar para cezası kesme yetkisi veriliyor.

Teknoloji şirketleri Pakistan hükümetinin eline bırakan bu yasa düzenlemesine yoğun şekilde tepkiler geliyor. Eğer bu yasa düzenlemesinden Pakistan hükümeti vazgeçmezse, teknoloji şirketlerinin platformdan ayrılması çok da sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>