Panasonic ev robotunu görücüye çıkardı

0

Panasonic ev robotu

Elektronik sektörünün önemli isimlerinden Panasonic ev robotunu tanıttı. Nicabo isimli robot, bir hayli eğlenceli özelliklere sahip.

Panasonic ev robotu Nicabo

Pandemiyle birlikte evde geçirilen süre, tüketici elektroniğine olan talepte büyük bir artışa neden oldu. Ayrıca son yıllarda eğlence ve bakım amaçlı robotlara gösterilen talep de pandeminin etkisiyle yeni bir boyuta ulaştı.

Elektronik sektörünün köklü isimleri arasında yer alan Panasonic, Toyohashi Teknoloji Üniversitesi ile ortak bir çalışmaya imza attı. Nicobo isimli bu robot, evi halkıyla iletişime geçiyor. Örneğin, kişinin duygu durumunu algılayarak ona göre cevap veriyor. Ayrıca küçük bir top gibi görünen robot, okşandığında kuyruğunu sallıyor ve basit bazı duyguları ifa edebiliyor. Canı sıkıldığında ise gaz çıkarması, robotun en ilginç detayları arasında yer alıyor. Evcil bir kedi gibi görünen Nicabo, bebek konuşmaları da yapıyor.

Panasonic tanıttığı bu robottan, sadece 320 adet üretti. Sınırlı sayıda üretimi yapılan robot, 360 dolarlık satış fiyatıyla çok kısa bir sürede tamamen satıldı. Robotta, yazılım güncellemesi gibi ek destekleri almak için aylık 10 dolarlık ödeme yapmak gerekiyor. Panasonic’in ev robotunun bu denli ilgi görmesinin ardından, bu robotta daha fazla üretip üretmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>