Techinside Google News
Techinside Google News

Panasonic Tesla hissesini sattı

Panasonic Tesla hissesini 3.6 milyar dolara sattı. Japonya merkezli holding, Tesla’ya olan bağlılığını azaltmak istiyor.

Panasonic Tesla hissesini 3.6 milyar dolara sattı. Japonya merkezli holding, Tesla’ya olan bağlılığını azaltmak istiyor.

Panasonic Tesla yatırımcısı olmak istemiyor

Panasonic, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’daki hissesini Mart ayında yaklaşık 3.6 milyar dolara sattı. Bu satış, Panasonic’in sözcüsü tarafından 25 Haziran günü duyuruldu.

- Advertisement -

Batarya işinde lider şirketlerden biri olan Panasonic, bu alanda Tesla’ya bağımlı kalmak istemiyor. Panasonic, Tesla’daki hisseleriyle de şirketin önemli yatırımcıları arasında yer alıyordu. Ancak bu iki şirket arasında son dönemde gerginlik yaşanmaya başladı.

2010 yılında Panasonic, yaklaşık 30 milyon dolara 1.4 milyon adet Tesla hissesi satın almıştı. Mart 2020 sonunda ise bu hisse 730 milyon dolara yükselmişti. Yani Panasonic bu hisselerden yaklaşık 7 kat kazanç sağladı.

Tesla ile ilişkilerini azaltmak isteyen Panasonic, şirketteki hisselerini sattı. Söz konusu satışın yaklaşık 3.6 milyar dolar olduğu duyuruldu. Açıklama sonrasında Panasonic’in hisse değeri yüzde 4,9 yükseldi. Ancak bu satışın Tesla ile Panasonic ortaklığını pek etkilemeyeceği belirtildi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:07:03

Masterpass 2023’te rekor kırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir