Panasonic, Tesla’ların üzerini güneş panelleriyle kaplayacak

0

Elektrikli otomobillerin üzerini güneş enerjisi panelleriyle kaplama fikri nihayet gerçeğe dönüşüyor. 

Toyota’nın kısa süre önce 2017 modeli Prius Prime’lerın üzerine opsiyonel olarak güneş enerjisi panelleri ekleyeceğini duyurmasının ardından, şimdi de Panasonic, Tesla araçlarının üzerine yerleştirilecek güneş enerjisi panellerini tanıttı.

Elon Musk’ın geçen yıl yaptığı duyuruda, yeni Tesla otomobillerinin üzerine opsiyonel olarak güneş enerjisi panelleri eklemenin mümkün olacağını açıklamasının ardından, Tesla’ya pil sağlayan ve aynı zamanda Gigafactory’nin finansmanına da katılan Panasonic, Tesla için özel güneş panelleri üretmek için kolları sıvamıştı.

Panasonic’in yeni 180W gücündeki güneş panelleri öncelikle Toyota Prius’ların üzerinde yer alan 50W’lık panellerin yerini alacak. Ardından Tesla’nın yeni modellerinde de kullanılmaya başlayacak.

Panasonic şu anda da Tesla’nın ev çatılarına yerleştirdiği düşük maliyetli ve dekoratif görünümlü güneş enerjisi panellerini üretiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>