Panasonic Toughbook CF-53 ’ü duyurdu

1

Otomotiv sektöründe yoğun bir şekilde tanılama aracı olarak kullanılmasının yanında, küçük ve orta ölçekli şirketlerde mobil çalışan tüm profesyoneller için tasarlanan Toughbook CF-53’ün en yeni versiyonu dünyanın önde gelen otomotiv ticareti fuarları arasında yer alan ve Almanya’nın Frankfurt şehrinde gerçekleştirilen Automechanika 2014’te gün yüzüne çıktı. Önceki Toughbook modellerinde yer alan girişlere ve tanılama tabanlı ara yüzlere sahip olan CF-53’ün yeni versiyonu otomotiv, telekomünikasyon, inşaat, üretim, sigorta ve savunma sanayii alanlarında ideal bir kullanım sunuyor.

Cihaz üç konfigürasyonda sunuluyor: Toughbook CF-53 Otomotiv Modeli önceki versiyonlardan kalma seri port ve çift PCMCIA girişleri gibi giriş özellikleriyle endüstri standartlarını yakalıyor. Toughbook CF-53 Dokunmatik Ekranlı Model dış mekânlarda kolaylıkla okunabilen, parlaklık değeri yüksek dokunmatik ekrana ve gün ışığı yansımasını en düşük seviyeye indiren Dairesel Kutuplayıcı özelliğine sahip. Cihazın sunulduğu üçüncü konfigürasyon ise Toughbook CF-53 Standart Model.

Toughbook CF-53 sayesinde masa başından uzak olmak iş için kritik öneme sahip olan veri ve uygulamalardan da uzak olmak anlamına gelmiyor. Intel Core  i5-4310U vPro işlemci (3MB önbellek, Intel Turbo Boost teknolojisi ile 2.0GHz 3.0 GHz’ye kadar) ve DirectX 11 desteği eşliğinde Intel® HD 4400 grafikler sayesinde ürün en zorlu ofis uygulamalarını sahada rahatlıkla çalıştırabiliyor.

Saha ekiplerinin diledikleri yerden rahatlıkla çalışabilmeleri için tasarlanan CF-53’ün en yeni versiyonu 15 saate kadar pil ömrü sunuyor. Eski versiyonda 11 saate kadar olan pil ömrünün bu şekilde artmasıyla saha ekiplerinin de mobil çalışma performansları artıyor. Cihazın pil gücü yalnızca bir saatte yüzde 80’e ulaşırken iki saat içerisinde yüzde 100 güç elde ediliyor.

Askeri Standartlar geleneğini devam ettiren yeni Toughbook CF-53 her zamankinden daha dayanıklı. 76 cm yükseklikten düşmelere, titreşime ve neme karşı dayanıklılık gösteren ürün sahada çalışmanın cilveleri olan çarpmalara ve çiziklere karşı da megnezyum çelikmenteşeleri, esnek monte edilmiş dayanıklı tuş bileşenleri ve suya karşı korumalı klavyesi ile direnç gösteriyor.

Mobil çalışanların Toughbook CF-53’ten en yüksek randımanı alabilmeleri için Panasonic’in iş ortaklarından sertifikalı masaüstü kızağı, araç yuvası ve taşıma kılıfları gibi amaca uygun tasarlanmış birçok aksesuar bulunuyor.

Tüm Toughbook’lar tasarlandığı gibi kullanılan sistemlerdeki donanım hatalarını kapsayan 3 yıllık garanti ve 5 yıllık yedek parça garantisi (96 saatlik tamir taahhüdü) ile birlikte geliyor. Bunlara ek yükseltme servisleri de bulunuyor: Uzatılmış Ürün Garantisi (4./5. yıl), Kaza Hasarı Garantisi, Pil Garantisi (3/4/5 yıl) ve HDD garantisi.

Toughbook CF-53 mk4 Eylül 2014’ten itibaren satışta olacak.

Yorumlar

  1. Dağcı, arktik araştırmacı, deniz bilimciler, saha biyologları ve arkeologlar için benzersiz duruyor. Bilhassa arkeologlarımızın notebook yada ucuz tabletlerle dehlizlere, mezarlara, kalıntılara indiği düşünülünce öne çıkan oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>