Pandemi boyunca kredi kartı borçları arttı

0

kredi kartı borçları

Çevrimiçi finansal hizmetler pazarlama şirketi, tüketicilerin pandemi boyunca kredi kartı borçlarını artırdığını tespit etti.

LendingTree yaptığı anketin sonuçlarını yayınladı ve ABD’deki kullanıcıların yüzde 30’unun son iki yılda kredi kartı borcunda, öncelikle enflasyon ve gelir kaybından kaynaklanan bir artış gördüğünü ortaya koydu.

1.249 tüketiciden elde edilen verilerle yapılan araştırmada , tüketicilerin yüzde 48’i kredi kartı borcundaki artışta enflasyonun yol açtığını belirtirken, yüzde 34’ü en büyük itici faktörün gelir kaybı olduğunu belirtti. Çalışma ayrıca, tüketicilerin yüzde 30’unun aynı iki yıllık dönemde kredi puanlarını artırabildiğini de ortaya koydu. Araştırmaya göre, Y kuşağının yüzde 42’Sİ ve küçük çocuklu ebeveynlerin yüzde 45’i pandemi sırasında fatura ödemekte zorlandı. Bazı tüketiciler kredi puanlarında artış görürken, beş tüketiciden biri iki yıldır puanlarını kontrol etmediğini belirtti.

LendingTree baş kredi analisti Matt Schulz basın açıklamasında, “ABD’dekilerin pandemiden finansal olarak nasıl etkilendiği konusunda büyük bir eşitsizlik vardı, buna şüphe yok” dedi. Capital One tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma ise tüketicilerin yüzde 58’inin yükselen fiyatlar karşısında harcamalarını karşılamak için krediye veya tasarrufa yöneldiğini ortaya koydu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>