Pandemi giyilebilir cihaz sektörünü hareketlendirdi

0

Pandemi giyilebilir cihaz

Giyilebilir cihazlar son dönemde sağlık izleme özellikleriyle ön plana çıkıyor. Pandemi giyilebilir cihaz sektöründe önemli bir hareketliliğe neden oldu.

Brezilya’da pandemi giyilebilir cihaz sektörünü hareketlendirdi

Pandemiyle birlikte tüm dünyada vatandaşlar daha hareketsiz bir hayata geçiş yaptı. Bu hareketsiz hayat sağlık konusunda endişelere neden olurken, birçok kişi günlük aktivitelerini izlemeye başladı.

Pazar araştırma şirketi IDC tarafından yapılan incelemelerde, Brezilya’da giyilebilir cihaz pazarında 2020’nin ikinci çeyreğinde büyük bir hızlanma görüldü. Nisan-Haziran ayları aralığında 2019 yılının ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 21,1’lik artış görüldü. Bu dönemde 208 bin 350 akıllı bileklik ve akıllı saat satışı gerçekleşti. 2020 yılı ikinci çeyreğinde Brezilya’da giyilebilir cihaz satışı 42 milyon dolara ulaştı.

Brezilya’daki kullanıcılar akıllı bileklik için ortalama 145 dolar, akıllı saat için ise 381 dolarlık ödeme yaptı. Brezilya’da giyilebilir cihaz sektöründe yaşanan büyümenin ana nedeni olarak ise pandemi görülüyor. Pandemiyle birlikte gerçekleşen hareketsiz yaşam, kullanıcıları tedirgin etti. Bunun için sağlık ve aktivite izlemeyi sağlayan giyilebilir cihazlara yönelim arttı. Teknoloji araştırma şirketi Juniper Research’e göre, beş yıl içinde giyilebilir cihazlara, sağlık takip cihazlarına ve uzaktan hasta izleme cihazlarına yılda yaklaşık 20 milyar dolar harcanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>