Pandora’nın 4. çeyrek raporu kaybettirmeye devam ediyor

0

Müzik devi Pandora, 2016 yılının dördüncü çeyrek kazanç sonuçlarını açıklamasıyla birlikte yüzde 4 oranında bir düşüş yaşadı.

Pandora için son dönemlerde kritik bir süreç yaşanırken, marka adına yapılan açıklamalar yatırımcılarda umut yaratmıştı. Fakat yaşanan son gelişmeler ve 4. çeyrek raporları beklentileri karşılamadı. Yatırımcıların tutumuna bakıldığında beklentilerin farklı olduğu net bir şekilde görülürken, tüm bu gelişmeler sonucunda yüzde 4 oranında bir kayıp yaşandı.

Yaşanan kaybın hisse başına yaptığı etki ise 13 cent olarak belirlendi. Tüm bu düşüşe rağmen yıl genelini oldukça iyi bir şekilde geçiren marka, gelirlerini arttırmayı başardı. Yapılan açıklamalarda gelirde yüzde 17 oranında bir artış olduğu belirtilirken, bu artış ile birlikte gelir 393 milyon dolar olarak belirlendi. Firma adına beklentiler 374 milyon dolar seviyesindeydi.

Ücretli Üyelikler Sevildi

Marka CEO’su ve kurucusu Tim Westergren, yaptığı açıklamada, 2016 yılında ücretli ürün abonelerinin çok verimli geçtiğini söyledi. Bu da gelirlerin daha da artmasını sağladı. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen Pandora Plus ve Pandora Premium hizmetleri, şirketin müzik yayını yapan işletmeden daha fazla para kazanmasına yardımcı oldu. Şarkı dinleme sırasında ek kontroller, daha iyi çevrimdışı bir deneyim gibi özelliklerle gelen Pandora, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Tüm bu gelişmeler ve hareketlilik ile birlikte en önemli amaç ise kuşkusuz Apple Müzik, Amazon ve Spotify gibi sektör rakiplerine karşı daha iyi bir şekilde rekabet edebilmek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>