Parler bulut hizmetleri sağlayacak

Parler bulut hizmetleri
Parler bulut hizmetleri

Parler, çevrimiçi işletmeler için yeni “iptal edilemez” bulut hizmetleri sağlamak için internet altyapısı sektörüne girdiğini duyurdu.

Yaptığı basın açıklamasında Parler, yeniden yapılanmaya gittiğini duyurdu. Parlement Technologies adlı yeni girişim, internetten ayrılma riski altında olduğunu söylediği işletmeler için yeni internet altyapı hizmetleri sağlayacak. 16 milyon dolarlık yeni B Serisi fonla şirket, yıllık 30 milyon dolardan fazla gelir ve 50.000 fit kare veri merkezi alanı sunan Kaliforniya merkezli bir bulut hizmetleri şirketi olan Dynascale’i satın aldı.

Parlement Technologies CEO’su George Farmer: “Parlement Technologies olarak ifade özgürlüğü sosyal medya platformunun sınırlarının çok ötesine geçen yeni bir döneme giriyoruz. Parlement Technologies’in geleceğe güç vereceğine inanıyoruz” dedi.

Parler, 2018 yılında Facebook ve Twitter gibi daha yaygın sosyal medya platformlarına sansürsüz bir alternatif olarak kuruldu. Uygulama, Trump yönetimi sırasında, eski cumhurbaşkanı muhafazakar konuşmayı sansürlediği iddiasıyla baskın platformlara sürekli saldırdığı için popülerlik kazandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz