Parler web sitesi geri döndü

0

Trump’ın taraftarlarının kendi savlarını ortaya attığı “özgür ifade” platformu Parler, Apple ve Android uygulama pazarından silinmişti.

Sınırlı bir geri dönüşe izin verdiler

Şimdi Trump’ın başkanlığı bırakması ve Biden’in göreve başlaması söz konusuyken, Parler üzerindeki “sansür” kalkıyor olabilir mi?

Google ve Apple tröstleri, uygulama pazarında Parler’e henüz izin vermediler. Ancak Parler’in web servisini host eden Amazon, sitenin “limitli” bir şekilde geri dönmesine izin verdi.

Parler yöneticileri de Ocak sonuna kadar servisin yeniden aktif olacağı konusunda site üzerinden bir duyuru yayınladılar. Ancak Parler örneği, Amazon, Google, Apple, Facebook gibi dev teknoloji şirketlerinin “hoşlarına gitmeyen” herkesi susturabileceğinin ilginç bir örneği olarak akıllarda kaldı.

 

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>