Parmakla ödeme yapmaya hazır mısınız?

0

parmakla ödeme

Manchester’da parmakla ödeme yapma sistemi uygulanmaya başlıyor. Böylelikle FinTech alanında biyometrik doğrulama projesi hayata geçecek.

Parmakla ödeme nasıl yapılıyor?

Biyometrik şifrelerin artık cep telefonu şifrelerinden kimlik doğrulamaya kadar birçok alana girmesi, yenilikleri de beraberinde getiriyor. Fingopay isimli bir şirket, ödeme teknolojileri ile biyometrik kimlik doğrulamayı bir araya getirerek, oldukça ilgin bir sistem başlatıyor. Bu yeni sistem ile müşteriler, ödemelerini sadece parmak izlerini kullanarak yapabilecek.

Yaz aylarında İngiltere’de Manchester’daki eğlence ve konaklama merkezlerinde kullanılacak olan sistem, bir ilki başlayacak. Öncelikle sisteme kullanıcıların banka ve kredi kartlarıyla birlikte parmak izleri tanıtılacak. Daha sonra herhangi bir ödeme yapılması gerektiğinde, kullanıcının parmak izi okutulacak. Herhangi bir gecikme vs yaşanmadan ödeme karşı tarafa geçecek ve alışveriş tamamlanacak.

Böylelikle nakitsiz toplum için önemli bir adım daha atılmış oluyor. Bu ilginç ödeme yöntemi için müşterilerin nasıl talep göstereceği ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>