Patreon işten çıkarmalara başlıyor

0

Online fonlama/bağış servisi Patreon, daralan ekonomi ve finansal kriz nedeniyle, çalışanlarının %13’ünü işten çıkarmak zorunda olduğunu açıkladı.

İşler şimdilik iyi ama böyle gitmeyecek

Şirket, şu anda finansal durumun yolunda olduğunu ve şirketin bir sorun yaşamadığını ancak yakın gelecek hakkındaki beklentileri nedeniyle önlem almak zorunda olduklarını vurguluyor.

Henüz yeni sayılabilecek bir start-up olan ancak buna rağmen milyarlarca dolarlık bağışın sanatçılara ve içerik üreticilerine ulaşmasını sağlayan Patreon’un işten çıkaracağı çalışan sayısı şimdilik 30 kişi olacak. 

Patreon aslında Covid-19 salgınından olumsuz etkilenmiş değil. Zira, eve kapanma kampanyaları sonrasında, 50 bin yeni içerik üreticisi platforma üye olarak içerik üretmeye ve bağış/fon toplama kampanyalarına başladı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>