Patreon WordPress desteğini yayına aldı

0

Topluluk fonlama servisi Patreon destek vereceği platformların sayısını arttırdığını açıkladı. Bugüne kadar ağırlıklı olarak YouTube ve Twitch üzerindeki video blogger patreon üzerinden bağış alabiliyordu. Patreon artık uzun zamandır talep edilen diğer platformlar için de desteğini yayına aldı. İçerik üreticileri artık WordPress, Slack, MailChimp veya benzer platformlar üzerinden Patreon hesabına bağış alabilecek. 

WordPress için düzenli bağış desteği

Patreon, özellikle sanatçıların veya içerik üreticilerinin, doğrudan bağış almak için kullandığı önemli bir platform olarak ün yaptı. Video blogger’lar, Patreon sayesinde yayınladıkları her video için düzenli bağış almaya başladılar ve bu düzenli gelir çok sayıda insanı daha profesyonel vlog içerikleri üretmeye yönlendirdi.

Patreon’un düzenli bağış sistemini web siteleri için de talep eden kullanıcılar artık işlettikleri web sitelerine Patreon bağış modülünü ekleyebilecekler. WordPress için bağış modülünü yayınlayan Patreon, ayrıca MailChimp, Slack ve diğer 100’e yakın platfom için de ilgili modülleri yayınladığını veya yayınlayacağını duyurdu.

WordPress modülü sayesinde, site yöneticileri artık sadece Patreon bağışçılarının görebileceği özel içerikler yayınlayabilecekler böylece web sitelerinde bağışçı olmak bir anlam kazanacak.  

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>