Paylaşılabilen pano özelliği geliyor

0

Paylaşılabilen pano

Chrome tarayıcı için paylaşılabilen pano özelliği geliyor. Bu özellikle akıllı telefon ve PC arasındaki geçiş süreci daha kolay hale gelecek.

Paylaşılabilen pano ne işe yarıyor?

Chrome, Canary isimli yeni versiyonuyla kullanıcılara inovatif çözümler sunmak istiyor. Daha önce bazı özellikleri duyurulan Canary versiyonu için yeni bir özelliğin daha test edildiği açıklandı.

Paylaşılabilen pano isimli bu özelliğin iş süreçlerini daha kolay hale getirmesi bekleniyor. Bu PC kullanırken Chrome tarayıcıdan telefonunuza aktarmak istediğiniz bir metni paylaş özelliğini kullanarak gönderebiliyorsunuz. Böylelikle herhangi bir medya ortamı kullanmaya gerek kalmadan, PC ve telefonunuz arasında kolaylıkla aktarım yapabiliyorsunuz.

Testlerine devam edilen bu özelliğin, Chrome’un Canary versiyonunda kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. Ancak özelliğin çıkış tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>