PayPal alışveriş platformu satın aldı

0

PayPal alışveriş platformu

PayPal alışveriş platformu Honey’i satın aldı. 4 milyar dolara gerçekleşen bu satın almayla PayPal, kullanıcı kitlesini genişletmeyi hedefliyor.

PayPal alışveriş platformu için harekete geçti

Ödeme teknolojileri alanında faaliyet gösteren PayPal, aslında oldukça zorlu bir alanda rekabet ediyor. Bu alanda kendi ödeme sistemleri bunan Google ve Facebook gibi teknoloji devlerinin yanı sıra Mastercard ve Visa gibi dev şirketler de yer alıyor. Dolayısıyla PayPal’in rekabet ortamında ön plana çıkabilmesi için yenilikçi adımlar atması gerekiyor.

PayPal kendi kullanıcı kitlesini genişletmek için Honey isimli bir online alışveriş platformunu satın aldı. Hem web hem de mobil tarafta satışlarını gerçekleştiren Honey’in şu anda aktif 17 milyon kullanıcısı bulunuyor. PayPal’in müşteriler için yenilikçi indirimler ve promosyonlarlaHoney üzerinden kullanıcı kitlesini genişletmesi hedefleniyor.

4 milyar dolara gerçekleşen bu satın almanın PayPal için ne kadar faydalı olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>