Techinside Google News
Techinside Google News

PayPal Apple’a karşı sert oynayacak

Apple'ın geçtiğimiz günlerde iPhone 6 ailesi ile birlikte duyurduğu ödeme servisi Apple Pay, PayPal'ın hedef tahtasına girmiş gibi görünüyor.
- Advertisement -

Apple 9 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinliğinde iPhone 6 ürün ailesini Apple Watch akıllı saati ve yeni servisi Apple Pay‘i tanıtmıştı. Hatırlayacak olursak; Apple Pay, iPhone 6 ailesi ile gelen NFC özelliği aracılığıyla, kolay ödeme yapılmasını sağlayan bir ödeme sistemi. Bu servis mevcut ödeme sistemleri için ciddi bir tehdit oluşturuyor. En azından çok büyük bir rakip olarak ortaya çıkıyor. Bu durumu göz önüne alan PayPal ise oyunu sert oynamaya kararlı gibi görünüyor.

paypal-apple-fight-war

PayPal The New York Times‘a verdiği tek sayfalık bir ilan ile “Biz insanlar paramızın selfie fotoğraflarımızdan daha iyi korunmasını istiyoruz. PayPal insanların ekonomisini korur.” mesajı ile yayınlandı. PayPal açık bir şekilde geçtiğimiz günlerde yüzlerce Holywood yıldızının ele geçirilen özel fotoğraflarına gönderme yaparak Apple’ın güvenlik açısından yeterince iyi olmadığını vurguluyor.

Elbette bu durumda PayPal’ın da geçmişte güvenlik açıkları ile karşılaştığını ve PayPal’ın sahibi olan eBay’in sistemine sızan saldırganların milyonlarca hesap bilgisini ele geçirdiğini göz ardı edemeyiz.

Ödeme sistemleri arenasındaki savaş her geçen gün daha fazla kızışacak gibi görünüyor. Bekleyip gelişmeleri izlerken Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren işletmelerin aktif olarak kendi stratejilerini geliştirmeleri gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

3 YORUMLAR

  1. Apple da sütten çıkmış ak kaşık değil ancak PayPal gibi insanların hesaplarını saçma sebeplerle dondurup insanları maddi açıdan zor durumda bırakabilen dengesiz bir şirket de başka şirketlere sataşmadan önce kendine bir çeki düzen vermelidir diye düşünüyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir