PayPal Bitcoin kullanımını artıracak

0

PayPal Bitcoin

Dan Schulman tarafından yapılan açıklamaya göre PayPal Bitcoin kullanımını artıracak. PayPal CEO’su bu konuda önemli adımlar atacaklarını duyurdu.

PayPal Bitcoin girişimlerini artırıyor

Dünyanın en büyük online ödeme sistemi PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, CNC ile yaptığı röportajda önemli bilgiler paylaştı. Schulman, gelecek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Schulam yaptığı açıklamada PayPal’ın yalnızca kripto para satın almayı, satmayı ve sahip olmayı kolaylaştırmadığını söyledi. Schulam, PayPal’ın mevcut satıcı ödeme platformlarındaki entegrasyon ile işletmelerin dijital ödeme biçimlerini kabul etmesini kolaylaştıracağını söyledi. Müşteri ile işletme arasında bu transferin gerçekleşecek olması, kripto paraların kullanımında da önemli bir artış sağlayacak.

Şu anda 300 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan PayPal, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin daha fazla dolaşımda olmasını hedefliyor. Hatta PayPal geçtiğimiz günlerde dolaşımda olan Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 70’ini satın aldı. PayPal’ın bu yönde attığı adımların da Bitcoin’in değerinde yaşanan artışta önemli bir rol oynadığı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>