PayPal Çin pazarına girdi!

0

PayPal Çin

PayPal Çin pazarına girmek için birkaç aydır girişimlerde bulunuyordu. Yeni yılla birlikte PayPal, resmi olarak Çin pazarına giriş yapmış oldu.

PayPal Çin pazarıyla büyüyecek

2019 yılının Eylül ayında PayPal, Çin pazarına girebilmek için GoPay isimli Çinli bir lisans şirketi satın aldığını resmi olarak duyurmuştu. Bu anlaşmayla PayPal, Çin’de yerel ödeme lisansına sahip ilk yabancı uyruklu şirket olmuştu.

Perakende piyasasına yeni bir soluk getiren PayPal, Çin’de nakitsiz bir toplum hedefi için çalışacak. PayPal’IN Çin pazarındaki en büyük iki rakibi ise müşteri trafiği ve veri analizlerinden gelir elde eden Alipay ve WeChat Pay olacak. Bu nedenle PayPal’ın Çin’de gelir elde etme politikasının işlem ücreti almak üzerine mi yoksa müşteri trafiği üzerine mi olacağı şimdiden merak ediliyor.

Ayrıca Çin’de bu alanda birçok yerli platform varken, PayPal gibi yabancı bir platformun başarılı olması için önemli avantajlar sunması gerektiği belirtiliyor. Bunun için PayPal, ilk olarak anlaşmalı olduğu kurum sayısını artırmak zorunda.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>