PayPal güvenlik şirketi satın aldı

0

PayPal güvenlik şirketi

PayPal güvenlik şirketi Curv’ü bünyesine kattı. PayPal bu satın almayla güvenlik önlemlerini artırmış oldu.

PayPal güvenlik şirketi Curv ile anlaştı

Günümüzde finansal teknolojilerde çok hızlı gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerle birlikte alınması gereken önlemler de artış gösteriyor.

ABD merkezli PayPal, geçtiğimiz dönemlerde kripto paralarla ödemeyi mümkün hale getiren bir yeniliğe imza atmıştı. PayPal’ın kripto para sektörüne yönelik adımları bununla da bitmeyecek gibi görünüyor. PayPal son olarak kripto para varlıklarını güvenli bir şekilde saklamayı amaçlayan Curv’ü satın aldığını duyurdu. Curv, kullanıcıların herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan, bulut tabanlı bir şekilde varlıklarını korumaya alıyor.

PayPal’ın Curv’ü satın almak için 200 ila 300 milyon dolar ödeme yapacağı belirtiliyor. Bu satın almayla birlikte PayPal daha kapsayıcı bir finansal hizmet sunabilecek. Ayrıca kurumlar, kurumsal müşteriler ve bireysel kullanıcılar fonlarını daha güvende tutabilecekler. Satın alma işleminin ise 2021 yılı ilk yarısında tamamlanacağı duyuruldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>