PayPal kripto para limitlerini artırıyor

0

PayPal kripto para

PayPal kripto para limitlerini artırarak, kullanıcıların platformu daha etkin bir şekilde kullanmasını sağlayacak. Bu limit, 100.000 dolara yükseltildi.

PayPal kripto para limitlerinde düzenleme yaptı

Günümüzde Fintech’lerin kendilerini geleneksel bankalardan ayırmasının bir yolu, kripto ticaretini benimsemek. Sektördeki en büyük isimlerden bazıları için genişleme başarılı oldu.

PayPal, Kasım 2020’de ABD üyelerinin Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash satın almasına, elinde tutmasına ve satmasına izin vermeye başladı. Bunu Mart ayında kripto ile ödeme yapma seçeneği ile takip etti ve ertesi ay yan kuruluşu Venmo’ya kripto ticareti getirdi.

Şimdi, dijital para birimlerine geçiş sürecinin bir parçası olarak PayPal, kullanıcılarının haftada satın alabileceği kripto para miktarını 100.000 dolara artırdı. Ayrıca 50.000 dolarlık yıllık limiti tamamen kaldırıyor. Limitlerin kaldırılmasıyla kullanıcıların daha rahat bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesi sağlanacak. PayPal bu kararla bir yıldan daha kısa sürede beşinci kez limit değişikliğine gitmiş oldu.

Ocak ayında PayPal, tüketicilerin ve işletmelerin kripto para varlıklarına borçlu oldukları vergileri hesaplamalarına yardımcı olan ABD merkezli teknoloji girişimi Taxbit’e yatırım yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>