PayPal müşteri hesaplarına el koydu mu?

0

PayPal müşteri hesapları

Açılan yeni bir davada, PayPal’in müşteri hesaplarına el koyduğu iddia ediliyor. Üç kullanıcı hesaptaki bakiyelerine el koyulduğunu söyledi.

PayPal müşteri hesaplarını dondurup el koyuyor mu?

Hesaplarını dondurduğu ve şirket tarafından açıklama yapılmadan para alındığı iddia edilen üç PayPal kullanıcısı, çevrimiçi ödeme hizmetine karşı bir dava açtı.

Kaliforniya’dan iki ve Chicago’dan bir kullanıcı olan davacılar, şirketi yasadışı bir şekilde kişisel mülklerine el koymak ile suçluyor. Şimdi, hesapları daha önce dondurulan ve tazminatın yanı sıra cezai ve emsal niteliğinde tazminat talep eden diğer tüm kullanıcılar adına bir toplu dava öneriyorlar.

22 yıldır PayPal kullanıcısı olan davacılardan biri olan Lena Evans, web sitesinin, hesabının dondurulmasından altı ay sonra, nedenini söylemeden hesabından 26.984 dolar ele geçirdiğini söyledi. Evans, eBay’de kıyafet alıp satmak, sahip olduğu bir poker ligi ve çeşitli ihtiyaçları olan kadınlara yardım eden kar amacı gütmeyen bir kuruluş için para alışverişi yapmak için PayPal’ı kullanıyordu. Diğer davacı Roni Shemtov, PayPal’ın parasının 42.000 dolardan fazlasına el koyduğunu ve hesabının neden feshedildiğine dair hiçbir zaman kabul edilebilir bir neden bulamadığını söyledi. Üçüncü davacı Shbadan Akylbekov ise PayPal’ın 172.000 dolardan fazla paraya el koyduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>