PayPal stablecoin geliştiriyor

0

paypal-stablecoin-gelistiriyor

PayPal stablecoin çalışmaları hakkındaki iddiaları doğruladı. Şirket bu coin’in ABD doları endeksli olacağını belirtti.

PayPal stablecoin çalışmalarını bir adım öteye taşıyor

PayPal, 2020’de tüm kullanıcılara alım satımı açtığından beri kripto para birimi işini genişletiyor. ABD müşterilerinin kripto para birimini kontrol etmelerine izin verdi ve 2020 boyunca kripto satın alma limitini artırdı.

Ayrıca PayPal gelecekte, kendine ait bir stablecoin de sunabilir. PayPal’da kripto ve dijital para birimlerinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, çevrimiçi ödeme sağlayıcısının “bir stabilcoin keşfettiğini” doğruladı. Ayrıca, şirketin “ileriye doğru ilerlemek isterse ve ne zaman isterse” ilgili düzenleyicilerle yakın çalışacağını söyledi.

Steve Moser adlı bir geliştirici, şirketin uygulamasında bir “PayPal Coin” için gizli kod ve görseller buldu. Keşfettiklerine göre, PayPal Coin ABD doları tarafından desteklenecek. Ayrıca, üzerinde iki yatay eğik çizgi bulunan PayPal logosuna sahip olabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>