PayPal TIO Networks’ü 233 milyon dolara alacak

0

Ödeme sistemleri konusunda dünyanın pek çok farklı bölgesinde yoğun olarak kullanılan PayPal, yeni bir satın almanın eşiğinde. Kanada gibi bölgelerde etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdüren TIO Networks için girişimde bulunan PayPal, 233 milyon dolar ile bu satın almayı tamamlamak istiyor. Yapılan açıklamalarda satın alma noktasında iki markanın anlaşma sağladığı belirtilirken, firmalar tarafından yapılacak son işlemler ile birlikte TIO, PayPal bünyesine geçmiş olacak.

TIO Networks Satın Alması Paypal İçin Ne İfade Ediyor?

Paypal, yeni satın alma ile birlikte daha fazla pazara ve kullanıcıya ulaşma imkanı elde edecek. Kuzey Amerika’nın en büyük fatura ödeme şirketlerinden biri olan TIO tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2016 yılında TIO üzerinden 60 milyon adet fatura ödemesi yapılmış durumda. Bu işlemler ile birlikte iş hacmi ise 7 milyar doları geçti. Üstelik 900 kiosku ve 65 bin perakende noktasına sahip olan marka, online olarak hizmetlere erişemeyen kişilere de offline olarak hizmet veriyor.

PayPal CEO’su ve Başkanı Dan Schulman satın alma için yaptığı değerlendirmelerde, müşteri kapasitesinin artarak PayPal’ın pazarda çok daha etkin bir şekilde yer alabileceğini söyledi. Bu satın alma PayPal’ın fatura ödeme gibi alanlarda da yer almasında büyük bir avantaj sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>