PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor?

0

BDDK ile PayPal arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle, Haziran ayında ülkemizdeki PayPal servisleri durdurulmuştu. Bu beklenmedik olay, çok sayıda PayPal kullanıcısını şoke etmiş ve ciddi bir tepki yaratmıştı. BDDK ve PayPal arasındaki anlaşmazlığın çıkış noktası ise, BDDK kuralları gereğince PayPal’ın sunucularını Türkiye’ye getirmesini talep etmesi ancak PayPal’ın ise bu talebe yanıt vermeyişinden kaynaklanmıştı.

PayPal Alternatifi Ödeme Servisleri PayPal alternatifleri

PayPal’in ülkemizden çekilmesinin ardından kullanılabilecek PayPal alternatifi olabilecek ödeme…
Ülkemizdeki büyük kitlesini kaybetmek istemeyen PayPal ise BDDK ile anlaşma yoluna gidip sunucularını kademeli olarak ülkemize getirmeye karar verdi. Ülkemizde %12 oranında önemli bir iş hacmine sahip olan PayPal’ın Mart 2017’de tekrar kullanıma sunulacağı açıklandı.

SON DAKİKA!

Gündeme gelen bu haber ile ilgili PayPal cephesinden resmi açıklama geldi!

“Yakın zamanda basında çıkan PayPal ile ilgili haberleri gördük. Ancak, şu an PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili paylaşacağımız yeni bir bilgi bulunmamaktadır. Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli iznin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

 

Kaynak: Shiftdelete.net

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>