PayPal Türkiye faaliyetlerini kesiyor

0

Dünya çapında tanınan dijital ödeme servisi PayPal Türkiye’de 6 Haziran 2016’dan itibaren faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Lisans başvurusunun reddi üzerine hizmeti kapatmak zorunda kaldıklarını açıklayan dijital ödeme servisi, Türk kullanıcılarının 6 Haziran’a kadar hesaplarındaki bakiyeyi banka hesaplarına almalarını istedi.

Şirketin yaptığı açıklamada, “lisans başvurusunun reddedilmesi ve Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmaları talimatı” aldıklarının altını çizmeleri de dikkat çekti. Açıklamada, Türkiye’de finans faaliyetlerini düzenleyen kurumların PayPal’ı Türkiye’de istemediği gibi bir görüntü ortaya çıkıyor.

Ödeme servisinin konuyla ilgili olarak, “Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme” başlığıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

“PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>