PayPal, Xoom’u 890 milyon dolara satın alıyor

0

PayPalDijital ödeme servisi PayPal, dijital para transfer servisi Xoom’u, 890 milyon dolara satın alacağını duyurdu. PayPal bu operasyonla amacını, uluslarası para transferini daha hızlı, daha güvenli ve daha ekonomik hale getirmek olduğunun altını da çizdi. Xoom (tablet üreticisi olan değil) geçtiğimiz bir yıl içinde 1.3 milyon kullanıcısı arasında 7 milyar dolarlık para transferi gerçekleştirdi. Bu hareketin önemli bölümü ise mobil cihazlar üzerinde gerçekleştirildi.

Kişisel kullanıcılarını arka plana itip daha çok kurumsal müşterilerine odaklanmak isteyen PayPal içinse, Xoom’un varlığı kurumsal müşterilerinin büyük boyutlu para trasnferleri için daha güvenli ve hızlı hizmet sunma imkanı tanıyacak. Ayrıca Xoom’un güçlü olduğu Meksika, Hindistan, Filipinler, Çin ve Brezilya pazarında da güç kazanmış olacak.

Satın almanın tamamlanması 2015’in sonunu bulacak ve Xoom, 2016’ya, PayPal iştiraki olarak girmiş olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>