PayPal’in yerini Apple Pay mi alacak?

0

iOS cihazları üzerinden kredi kartı ödemesi gerçekleştirmeyi sağlayan Apple Pay servisi şimdi Web uygulaması ile online alışverişlerde PayPal ile rekabete hazırlanıyor.

WWDC 2016 etkinliği sırasında duyuruyu yapmayı planladığı düşünülen Apple konu hakkında henüz açıklama yapmış değil ancak firmadan sızan bilgilere göre Apple Pazartesi günü servisi kullanıma açacak.

2014’te hizmete giren Apple Pay bugün altı ülkede 2 milyon lokasyonda geçerli bir ödeme hizmeti ancak Web uygulaması ile tüm dünyada rahatça kullanılabilecek bir işlev kazanacak. Fakat Apple’ın karşısında dev bir rakip var: PayPal… Türkiye’de hizmetini durdurmuş olsa da PayPal hala dünyada web ödemesi konusunda en önemli marka konumunda. Apple Pay’ın web uygulamasını tüm dünyada mı yoksa belli ülkelerde mi hizmete açacağı şimdilik bilinmiyor ancak Apple servisi Türk kullanıcılarını da kapsayacak şekilde konumlandırırsa, PayPal’ın boşluğunu doldurma için yeni hizmet arayan Türk kullanıcıların Apple Pay’e hücum etmesi kaçınılmaz görünüyor.

Ayrıca, hizmeti kullanmak için mutlaka Apple cihaza sahip olmak gerekmeyeceği, bir Apple ID’si ile işlem yapılabileceği de konuşuluyor. Yine de Apple’ın servisi sadece Mac bilgisayarlarda ve Safari işlemcilerle kullanabilecek şekilde hizmete açması da olasılıklar dahilinde bulunuyor. Pazartesi günü Apple yeni servisini duyurduğunda tüm belirsizlikler ortadan kalkmış olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>