PayU’dan bir satın alma daha

0

Yakın zamanda iyzico satın almasıyla gündeme gelen PayU bu kez de faaliyet alanını Güneydoğu Asya’ya doğru genişletecek bir satın alma gerçekleştirdi. PayU’nun, online ödeme çözümü Red Dot Payment’ın (RDP) çoğunluk hissesini satın aldığı açıklandı. Şirket, son üç yılda fintech ve birleşme/ satın alımlar için 700 milyon dolardan daha fazla yatırım yapmış oldu.

PayU’dan 65 milyon dolarlık satın alma

Ülkemizde PayU’nun iyzico’yu 165 milyon dolar karşılığında satın alması, girişimler için umut verici bir adım olarak değerlendirildi. Aradan geçen sürenin ardından PayU, 65 milyon dolar karşılığında RDP’inn çoğunluk hissesini satın aldığını açıkladı. Bu satın almanın ardından hissedarların önemli bir kısmı ayrıldı. Kurucunun ise şirkette hisse sahibi olmaya devam edeceği duyuruldu.

Singapur’un önemli şirketlerinden biri olan RDP, online perakende, konaklama, hayır işleri ve yemek teslimatı gibi çok hızlı bir şekilde büyüyen alanlara da odaklanıyor.

Google ve Temasek tarafından yapılan araştırmaya göre, dünyanın en hızlı büyüyen dijital ödeme pazarlarından biri olan Güneydoğu Asya’daki toplam harcama hacminin 2025 yılına kadar üç kat artarak 240 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Küresel satıcılar için büyük bir potansiyel olan bölgenin en büyük altı ülkesinde 350 milyon internet kullanıcısı bulunuyor.

PayU, bu anlaşmayla RDP platformlarını PayU Hub’a entegre ederek küresel satıcılara kazandıracak teklifler sunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>