Pazarlamacılar için Ekim ayı yıl sonu bilançolarını toparlayabilir

0

Dünyanın ilk dijital pazarlama servis sağlayıcılarından Related Digital Group bünyesinde faaliyet gösteren euromessage, Ekim ayında markaların pazarlama faaliyetlerine katkı sağlayacak özel fırsatları açıkladı.

1euromessage, özel günlerden ilham alarak tasarlanan iletişim çalışmalarının yüksek başarı sağladığına dikkat çekiyor. Özellikle e-posta, mobil ve sosyal medya kanallarında etkileşimi artırmak üzere bu ayki özel günlerin başında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geliyor. euromessage, 94. yaşına girecek olan Cumhuriyetin doğum gününün ülke çapında bağları güçlendiren bir etkisi olduğunu belirtiyor.

Markaların hedef kitlelerini çok iyi tanıyarak özel günleri değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan euromessage Ülke Müdürü Murat Erdör konuya ilişkin şu bilgileri paylaştı; “Markaların paydaşlarıyla kurduğu bağların güçlü olması için özel günlerin birleştirici gücünü kullanmak önem taşıyor. Ancak bunu yaparken markaların doğru kitleye, doğru zamanda ve ilgi çekici bir içerikle ulaşması gerekiyor. Örneğin spor gündemi üzerinden kurulan bir iletişim stratejisinde markalar sezon boyunca düzenli olarak iletişimi sürdürmeli ve gündemle paralel yaratıcı içeriklerle paydaşlarına ulaşmalı.”

Ekim ayında spor gündemi çok hareketli

Süper Lig tüm hızıyla devam ederken, Avrupa Kupaları’nda yarışan Beşiktaş, Fenerbahçe, Osmanlıspor ve Konyaspor’un da maçları olacak.

Erkekler Euroleague ise 12 Ekim’de başlıyor. Darüşşafaka Doğuş, Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank ve Anadolu Efes’in Türkiye’yi temsil edeceği Euroleague, ülke gündemini etkilerken pazarlama iletişimi faaliyetleri için de yeni fırsatlar yaratacak.

Gıda, yoksulluk ve tasarruf alanında farkındalık artıyor

Ekim ayı tüketim, gıda ve yoksulluk kavramlarının öne çıktığı üç önemli güne ev sahipliği yapıyor. 16 Ekim tüm dünyada Dünya Gıda Günü olarak kutlanıyor. Hemen ertesinde, 17 Ekim ise Dünya Yoksullukla Mücadele Günü olarak kabul ediliyor. Bu iki gün peş peşe tüketicilerin tüketim alışkanlıkları ve evrensel farkındalıkları üzerine yoğunlaştıkları bir gündem yaratıyor. Ayrıca 31 Ekim de Dünya Tasarruf Günü olarak bu ayın son gününde kaynakların verimli kullanımı mesajını yayıyor.

Markaların toplumsal sorumluluğunun bir parçası olarak bu gündeme katkıda bulunması, tüm kaynakların verimli kullanılması ve bu yolla yoksulluğun engellenmesi için çağrıda bulunan iletişim çalışmalarına imza atması önemli bir etkileşim sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>