Techinside Google News
Techinside Google News

Pazarlamada anlık bildirimin önemi artıyor

- Advertisement -

mobile-marketing-yourstoryCep telefonu veya tablet üzerinden düzenli olarak iletişime geçilebilecek tüketicilerin toplamı giderek artış gösteriyor. Bu gerçekten yola çıkan optivo, geliştirdiği anlık bildirim pazarlamasını mümkün kılan araçları ile marka iletişimine yeni bir fırsat katıyor. Cep telefonlarına gelen anlık bildirimlere kullanıcıların alışık olması ve genellikle bu bildirimlere anında tepki vermeleri, özellikle dijital pazarlamacılar için yeni fırsat kapıları aralıyor. optivo, bu tarz anlık bildirimlerin en çok sınırlı süreli kampanyalarda veya özel gün indirimlerinde işe yaradığını belirtiyor. Anlık bildirimler, ideal olarak belli bir durumda tetiklenen otomatik olarak oluşturulmuş mesajlar olarak gönderiliyor.

optivo’dan e-posta pazarlama gurusu René Kulka’ya göre, kullanıcının markanın mobil uygulamasını cep telefonuna indirmiş olması, anlık bildirimlerin bir pazarlama mecrası olarak işe yaraması için ilk gerekli olan adım. Kullanıcılar uygulamayı yüklemeden önce anlık bildirimler gönderileceği ve bu konuda izninin istendiğini belirtmek, markanın saygınlığını artıracaktır.

Kulka, “İdeal olarak anlık bildirimler başlı başına ayrı bir kanal olarak değil, entegre bir çapraz kanal stratejisinin önemli bir parçası olarak görülmelidir” diyor. “Anlık bildirimlerin içeriği ve zamanlamasının diğer kanallardaki pazarlama faaliyetleri ile uyum içerisinde olması, etkinliğini artırıyor. Doğru otomasyon ile her kullanıcı için özelleştirilen anlık bildirimler, diğer dijital pazarlama kanallarına göre çok daha iyi sonuçlar veriyor”.

Anlık bildirimlerin diğer pazarlama kanallarına göre en büyük avantajı, tüketicinin telefon ekranında doğrudan görünmeleri. Tüketiciyi doğrudan ilgilendiren mesajlar, genellikle anında bir etkileşim başlatıyor. Eğer pazarlama mesajı tüketiciyi doğrudan ilgilendirmiyorsa ve zamanlaması da kötüyse bu sefer tam ters tepebiliyor. Bu yüzden René Kulka, cep telefonu anlık bildirimleri için en ideal çözümün, ilgi ve hız arasında kurulan oranda yattığını söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir