Peak Games oyunları 100 milyon dolara Zynga’ya satıldı

0

Peak Games

Peak Games, ülkemizin önemli oyun geliştirici stüdyolarından bir tanesi. Bugün resmi olarak duyurulan bilgilere göre şirket, okey ve kart oyunlarını 100 milyon dolarlık bir anlaşma sonrası dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan Zynga‘ya sattı.

Geliştirdiği oyunlarla dünya genelinde 500 milyondan fazla oyuncusu bulunan Türk oyun geliştirici stüdyosu, bu anlaşmadan sonra ABD mobil pazarında büyüme hedefleri doğrultusunda çalışmalarını devam ettirecek.

Peak Games ve Zynga anlaşması hangi oyunları kapsıyor?

Şirketin Spades Plus, Gin Rummy Plus kart oyunlarıyla birlikte Okey de bundan böyle Zynga çatısı altında hizmet vermeye devam edecek. Şirket İstanbul’da bağımsız bir oyun geliştiricisi olarak çalışmalarına devam edecek ve Toy Blast ile Toon Blast oyunların da elinde bulundurmaya devam edecek.

Peak Games

2017 yılının ilk üç çeyreğinde App Store ve Google Play üzerinden yaklaşık 165 milyon dolar gelir elde eden Peak Games, bu anlaşma sonrası hem mevcut hem de yeni oyun yatırımlarına hızla devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>