Pebble batıyor mu?

0

time_steel_3upKickstarter’da ortaya çıkan bir akıllı saat projesi olarak büyük başarı yakalayan ve henüz büyük markaların akıllı saatleri ortada yokken kullanıcılarına akıllı saat ulaştıran Pebble için işler artık iyi gitmiyor olabilir.

Yeni saati için Kickstarter’da 20 milyon dolarlık fon toplayan Pebble’ın, bir bankaya olan 5 milyon dolar borcunu yeniden yapılandırmak ve 5 milyon dolar daha kredi almak için başvurması, şirketin maddi durumunun iyi olmadığı söylentilerine yol açtı.

10 milyon dolarlık yeni kredi başvurusunda bulunan Pebble’a bankadan olumsuz cevap verilmesi de işin ciddiyetini ortaya koyuyor. Ayrıca şirketin çalışanlarının da çok huzursuz olduğu ve şirketin iyi yönetilmedini düşündükleri dila getiriliyor. Apple, Samsung, Motorola, LG gibi dev markalar artık pazarda kendi akıllı saatleriyle bulunurken Peeble’ın güvendiği tek kozu, piyasadaki bağımsız akıllı saat üreticisi olarak kullanıcıların desteğine sahip olmaktı. Ancak şirket çalışanları artık bu desteğin de ortadan kalktığını düşünüyorlar. Dahası, Olio Watch gibi yeni bağımsız akıllı saat üreticilerinin kullanıcıların daha fazla ilgisini toplaması da Pebble’ın tahtını kabetmek üzere olduğunun işareti olarak görülüyor.

Ayrıca Peeble’ın, işe alım sürecini devrettiği bir insan kaynakları şirketinin, işe katkıda bulunabilecek pek çok yeni çalışan adayını, sevimsiz bazı prosedürler ile eliyor olması da çalışanları rahatsız ediyor. Toplam 150 kişilik bir ekibe sahip olan şirketin çalışanlar, yeni işe alım sürecinde Pebble yöneticilerinin birebir devrede olmasını istiyorlar, zira üzerlerindeki iş yükünü hafifletecek doğru çalışma arkadaşlarını seçmek konusunda, insan kaynakları şirketlerinin yeterli olamadıklarını düşünüyorlar.

 

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>