Penta’dan Teknoloji Merkezi atağı

0

Türkiye bilişim sektörüne dahil olanların çoğu Penta ismini duymuştur. 1990 yılında kurulan ve o günden bu yana hem son kullanıcı ürünlerinde hem de kurumsal teknoloji çözümlerinin kullanılmaya başlamasında önemli bir rolü bulunan şirket, geçen Kasım ayında İstanbul’daki merkezinde Penta Teknoloji Merkezi (PTM) ismiyle özel bir ortam oluşturdu.

Ürün tanıtım çalışmalarını en etkin şekilde gerçekleştirmek ve kavram kanıtlama çalışmalarının en üst seviyeye çıkarılmasını sağlamak amacıyla özel bir veri merkezi ve güvenli internet bağlantısını da bulunduğu Penta Teknoloji Merkezi’nde, şirketin dağıtıcılığını üstlendiği en yeni sunucu, veri depolama, network sistemleri ile diğer pek çok ürün ve çözüm iş ortakları tarafından kullanılabiliyor. Penta iş ortaklarının, müşterilerinin kendi verilerini doğrudan test etme olanağı da bulduğu merkez, üç farklı demo odasıyla teknolojik altyapısının haricinde akıllı ofis uygulamaları, LED ekranlar ve video duvar ekranları gibi sistemleri de barındırıyor.

İhtiyaca ve simüle edilecek çözüme göre farklı kombinasyonlarda konfigüre edilebilen altyapıyla donatılan Penta Teknoloji Merkezi’ne yaptığımız ziyarette, Penta Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön ile PTM’nin sağladığı avantajları ve 25 yılı geride bırakan Penta’nın gelecek vizyonunu konuştuk.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>