Perakende devi Galaxus dijital ödemeleri kabul edecek

0

Galaxus dijital

İsviçre’de perakende devlerinden Galaxus dijital ödemeleri kabul etmeye başlıyor. Bunun için yerel kripto bankasından gelen ödemeler kabul edilecek.

Galaxus dijital ödemeleri kabul etmeye başlıyor

Dijital teknolojiler ve dijital ödeme sistemlerinde yaşanan ilerlemelerle birlikte, artık köklü birçok şirket de dijital ödemelere yöneliyor. Galaxus da bu şirketlerden biri oldu.

Yerel kripto para bankası Sygnum Bank tarafından paylaşılan bir gönderiye göre Galaxus, dijital ödemeleri kabul etmeye başladı. Sygnum’un Digital Swiss Franc (DCHF) olarak bilinen stablecoin’i ile elektronik ticari ödeme yapıldığı belirtildi. Bu ticari işlemin Coinify tarafından gerçekleştirildiği vurgulandı.

İki şirket 3,5 trilyon doları bulan küresel e-ticaret sektöründen faydalanmayı hedefliyor. 2019 yılında Galaxus’ CFO’su Fungmann, 2019 başlarında Bitcoin gibi kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini ve konumunu güçlendirdiğini söylemişti. Atılan bu adım da Galaxus gibi köklü bir şirketin bu konuda ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>