Perakende sektörü, 2018’i nasıl geçirdi? (Video)

0

MediaMarkt Türkiye, 2018 yılını nasıl geçirdiğini düzenlediği bir basın toplantısıyla açıkladı. Techinside olarak katıldığımız toplantıda biz de mikrofonlarımızı MediaMarkt Türkiye Genel Müdürü Yenal Gökyıldırım’a uzattık.

MediaMarkt Türkiye 2018 yılında neler yaşadı? Kur dalgalanmalarından nasıl etkilendi? Önümüzdeki dönemlerde şirket planlarında neler yer alıyor? Tüm bunların hepsini MediaMarkt Türkiye Genel Müdürü Yenal Gökyıldırım’a sorduk.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizi videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

MediaMarkt Türkiye Genel Müdürü 2018’i değerlendirdi?

2018 yılını üçe ayıran Gökyıldırım, ağustos ayına kadar olan ilk kısımda oldukça iyi gelişen bir pazar olduğunu söyledi. Şirket, ağustos ayında başlayan kur dalgalanmalarından yaptığı anlaşmalarla ve fiyat artırmadan izlediği politikalarla etkilenmemeyi başardı. Ancak bir noktadan sonra kur değişiklikleri fiyatlara yansıdı. Gökyıldırım, son 5-6 aydır durgun bir dönemden söz etmenin mümkün olduğunu söyledi. Yönetici, önümüzdeki dönemde bu durgunluğun aşılacağı öngörüyor.

Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri olan Türkiye pazarı, 2023 yılına kadar Avrupa’daki en çok büyüyen 4’üncü olacak. Pazarın büyümeye devam edecek olması perakende sektörü için oldukça sevindirici.

Gökyıldırım, MediaMarkt’ın dijital dönüşüme yaklaşımını da bizler için değerlendirdi. Yönetici, çoklu kanala doğru yatırımlar yapmanın öneminden bahsetti. Tüketicinin taleplerine yanıt verebilmek için e-ticaret sitesini geliştiren MediaMarkt, çoklu kanaldaki dijital dönüşümünü geliştiriyor.

2018 yılının son ayında MediaMarktSaturn Grup İcra Kurulu Üyeliği‘ne ve Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı‘na atanan Yenal Gökyıldırım, Türkiye’nin yanı sıra MediaMarkt Yunanistan’ın da İcra Kurulu Başkanlığı’nı yapıyor. Gökyıldırım ayrıca, Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı görevi kapsamında MediaMarkt İsveç’in de sorumluluğunu üstlenmiş durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>