Perakendeciler mağaza içi daha iyi bağlantıya ihtiyaç duyuyor

0

mağaza içi bağlantı

Incisiv tarafından yayınlanan ve Verizon tarafından finanse edilen yeni bir araştırma, perakendecilerin mağaza içi ağ tıkanıklığını azaltmanın ve hem müşteriler hem de çalışanlar arasında hızla artan mobil cihaz kullanımını desteklemenin yollarını bulmakta zorlandıklarını ortaya koydu.

Incisiv’in 2022 Bağlantılı Perakende Deneyimi Araştırması, bakkal ve genel mal perakendecilerinin yalnızca yüzde 22’sinin müşterilere ve çalışanlara sunulan dijital bağlantıdan memnun olduğunu buldu. Bu sayı, özel ve büyük mağazalar için yüzde 55’e kadar yükseldi. Ancak bu, mağaza içi bağlantıların mevcudiyeti ve güvenilirliği ile ilgili sorunlarla mücadelenin neredeyse yarısını bıraktı.

Anket, perakendecilerin yüzde 93’ünün 2025’in başında mağazalarında toplam (müşteri ve çalışan) mobil cihaz kullanımında artış beklediğini, yüzde 83’ünün ise önümüzdeki 12-24 ay içinde durumun daha da acil hale geleceğini keşfetti.

Perakendecilerin artan ağ oluşturma taleplerinin büyük ölçüde envanter yönetimi gibi mağaza içi süreçler tarafından yönlendirilmesi bekleniyor. Katılımcılar, Incisiv’e bağlı teknolojiye dayanan ilişkili, otomatik görevlerin yüzdesinin, üç yıldan kısa bir süre içinde şu anda yüzde 19’dan yüzde 62’ye, 2025 yılına kadar üç katına çıkacağını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>