Perakendecilikte inovasyon hızlanıyor

0

Resmi açılışı Ekim 2015’te Lille’de, perakende rekabetçilik grubu Pôle de Compétitivité des Industries du Commerce (PICOM) dahilinde gerçekleştirilen Shopping Innovation Lab, perakendeciler ve marka üreticilerine özel bir geliştirme, simülasyon, teknoloji testi, değerlendirme ve uzmanlık merkezi olma niteliği taşıyor.

Merkez, mağazalar için yenilikçi çözümler geliştirme ve test hizmetleri, perakendeciler ve marka üreticilerinin yeni görsel ticari projelere başlayabileceği ve bir mağaza ortamının sanal ikizinde gezinip etkileşim kurabileceği kapsayıcı bir sanal gerçeklik odası içeriyor. Bu sanal evrende, ürünlerinin görünüşünü ve etkinleştirme kampanyalarını değerlendirebiliyor, yeni mağaza konseptleri oluşturabiliyor ve tüketici deneyimini zenginleştirmek için günlük ticari verimliliği geliştirebiliyorlar.

Shopping Innovation Lab, mağaza yenilikçilik hizmetlerinin bir parçası olarak Dassault Systèmes’in “Perfect Shelf” endüstriyel çözüm deneyimini içeriyor. Dassault Systèmes’in Fransa’daki sertifikalı satıcısı olan Kalista Solutions, bu ortaklık için 3D içerik, teknik uygulama ve kapsamlı ticari deneyim sağlayacak.

3DEXPERIENCE platformunu temel alan “Perfect Shelf”, gelişmiş bulut tabanlı 3D modelleme ve görselleştirme uygulamalarından faydalanarak raflar, aksesuarlar, ürünler, aydınlatma ve promosyon malzemelerini içeren mağaza koridorlarının gerçekçi görünümlerinin yanı sıra tüketicinin bakış açısından kapsayıcı bir alış veriş deneyimi sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>