Petro kripto para borsasında işlem görecek

0

Petro kirpto para

Ekonomik anlamda adeta çöküş dönemi yaşayan Venezuela, kripto paralar ile ayağa kalkmaya çalışacak. Resmi para birimi olan Petro kripto para borsasında işlem görmeye başlayacak.

Petro kripto para borsalarında yer alacak

Venezuela, yaşadığı ekonomik sıkıntılar nedeniyle resmi para birimi olan Bloivar’a ek olarak yeni bir para birimi ekledi. Petro isimli kripto para, ülkenin yeni resmi parası haline geldi.

Petro’nun Twitter hesabından yapılan açıklamada, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Dash ile Petro alınabileceği duyuruldu.Ancak Ulusal Kripto Para Derneği ise bu satın almanın yalnızca Bitcoin ve Lİtecoin ile yapılabildiğini duyurdu.

Ayrıca 6 kripto para borsasına, Petro ticareti yapma yetkisi verildi. Bu borsalar arasında; Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia ve Criptolago yer alıyor. Ancak bu borsaların hiçbiri en iyi kripto borsaları arasında ilk 100’de yer almıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>